Füüsiline tervis

Füsioteraapia

Eravastuvõtt

Perearsti saatekirjaga

Rehabilitatsiooni paketis

Füsioteraapia on tervishoiu eriala, mis keskendub inimese liikumise parandamisele ning valu leevendamisele erinevate tehnikate ja harjutuste abil. Füsioterapeudid aitavad inimestel parandada elukvaliteeti ning ennetada tulevasi terviseprobleeme.

Miks on füsioteraapia kasulik?

Vigastustest taastumine ja taastusravi: Füsioteraapia on oluline osa vigastuste taastamisprotsessist, sealhulgas luu- ja lihaskonna vigastused, näiteks pärast operatsioone, lihaspingeid, nihestusi või luumurde. Füsioterapeudid aitavad taastada lihaste ja liigeste funktsiooni ning vähendavad valu.

Valu leevendamine: Füsioteraapia võib aidata leevendada kroonilist valu, näiteks selja- või kaelavalu, artriiti või migreeni. Harjutused, venitused ja massaaž võivad aidata vähendada valu ning parandada lihaste ja liigeste tugevust.

Liikumise parandamine: Füsioteraapia aitab parandada liikuvust, tasakaalu ja koordinatsiooni. See on eriti kasulik inimestele, kes on kogenud insulti, traumaatilisi ajukahjustusi või muid neuroloogilisi probleeme.

Krooniliste haiguste sümptomite leevendamine: Füsioteraapia võib olla osa krooniliste haiguste raviplaanist. See aitab hoida inimesi aktiivsena ja ennetada terviseprobleemide halvenemist.

Spordi füsioteraapia

Eravastuvõtt

Perearsti saatekirjaga

Spordifüsioteraapia keskendub spordiga seotud vigastuste ennetamisele, hindamisele, ravile ja taastusravile. Meie spetsialistid aitavad nii hobi- kui proffisportlasi vigastusi vältida ja nende füüsilist jõudlust säilitada. Spordifüsioteraapia aitab sportlastel saavutada parim tulemus ja hoida end aktiivsena ilma vigastuste pärast muretsemata.

Miks on spordifüsioteraapia kasulik?

Vigastuste ennetamine: loome isikupärased ennetusstrateegiad, mis hõlmavad treeninguid ja venitusi, et tugevdada lihaseid ja suurendada stabiilsust ning vähendada vigastuste riski.

Vigastuste hindamine: Meie spordifüsioterapeudid hindavad vigastuste ulatust ja koostavad raviplaani, kasutades diagnostilisi teste ja hindamisi.

Kohandatud taastusravi: Loome spordispetsiifilised taastusravi programmid, mis aitavad taastada liikumisulatust, jõudlust ja funktsiooni pärast vigastusi.

Spordimassaaž: Kasutame spordimassaaži lihaspingete leevendamiseks ja kiiremaks taastumiseks.

Treeningunõustamine: Abistame sobiva treeningukava koostamisel vastavalt sportlase eesmärkidele ja füüsilisele seisundile.

Käekirurg/ortopeed

Eravastuvõtt

Käekirurg aitab inimesi käe liigeste, lihaste, närvidega seotud valude ja probleemide korral.Kõige levinumad mured, millega käekirurg/ortopeed tegeleb on näiteks karpaalkanali sündroom, erinevad õla ülekoormus probleemid, kukkumise tagajärjel tekkinud rebendid ja murrud, käte “suremine”.

Meie käekirurg/ortopeed dr Launonen on aastaid konsulteerinud meie keskuse raskemaid juhtumeid lahenduste leidmise suunas ja taastusravi planeerimisel. Põhitöö on kirurgil Tampere Ülikooli Haigla ortopeedia osakonnajuhatajana, ta töötab ortopeedia, traumatoloogia ja käekirurgia eriarstina ning kaasprofessorina Tampere Ülikoolis. Lisaks Võrule võtab dr Launone vastu ka Elva Haiglas, kus ta teostab käekirurgia operatsioone.

Ortopeediline osteopaatia

Eravastuvõtt

Ortopeediline osteopaatia on tugi- ja liikumiselundkonna probleemidele keskendunud teenus. Selle fookuses on probleemi põhjuse leidmine ning seejärel sobiliku sekkumise valik.

Meie pakutav ortopeediline osteopaatia kuulub osteopaatia Soome koolkonda. Valdkond on viimasel 30 aastal olnud pidevas arengus vastavalt meditsiini üldisele arengule.

Kliendi aitamiseks kasutatakse:
koolkonna enda poolt arendatud kliinilise hindamise teste;
tänapäeva meditsiinis kasutatavaid diagnoosimismeetodeid;
osteopaatiale omaseid manuaalseid sekkumisvõtteid.

Sekkumised võivad olla liigesmobilisatsioonid, liigemanipulatsioonid, funktsionaalsed harjutused, ergonoomikavõtted tööl ja kodus, toitumise korrigeerimine, nõustamine koormuse valikul tööl, igapäevaelu või spordis. Vajadusel suunatakse pastient edasi arstile.

Lümfiteraapia

Eravastuvõtt

Lümfiteraapia, mida tuntakse ka kui lümfimassaaži või lümfidrenaaži, on füsioteraapia tehnikate kompleks, mis on suunatud lümfi süsteemi stimuleerimisele ja toetamisele. Lümfisüsteem on oluline osa immuunsüsteemist ning aitab kehal võidelda nakkuste vastu ja eemaldada liigne vedelik ja jäägid kudedest.

Lümfiteraapias kasutatakse spetsiaalseid massaažiliigutusi, mis aitavad lümfivedelikul liikuda kehast eemalduda. Massaažitehnikad on õrnad ja rütmilised, et mitte kahjustada lümfisüsteemi.

Lümfiteraapia eesmärk on parandada lümfivedeliku voolu, vähendada turset, leevendada kroonilist valu, kiirendada paranemisprotsessi pärast operatsiooni või vigastust ning toetada immuunsüsteemi tervist. Kasutatakse ka näiteks veenilaiendite ja migreenide ravis ja ennetuses.

Lümfiteraapia ei ole sobiv kõigile ja seda ei tohiks läbi viia, kui teil on teatud meditsiinilised seisundid, nagu äge infektsioon, südamepuudulikkus või vähkkasvaja, ilma arsti nõuande ja järelevalveta. Kui kaalute lümfiteraapiat, konsulteerige kõigepealt oma tervishoiutöötajaga, et arutada, kas see võib olla teie jaoks sobiv ravimeetod.

Lümfimassaaž aparaadiga Lympha-mat-Gradient

Eravastuvõtt

Lümfiteraapia aparaat Lympha-mat Gradient on seade, mis on loodud lümfiteraapia tegemiseks, aidates stimuleerida lümfi liikumist kehas. Seade kasutab järjestikuse rõhuõhu süsteemi, mis osutab õrnalt ja järk-järgult survet lümfisüsteemis olevatele aladele.

See stimuleerib lümfivedeliku liikumist ja soodustab selle efektiivset drenaaži. Seadmel on erinevad programmeeritavad režiimid, mis võimaldavad terapeudil valida sobiva raviskeemi vastavalt patsiendi vajadustele ja seisundile.

Lümfiteraapia aparaadid nagu Lympha-mat Gradient on eriti kasulikud turse, lümfödeemi ja teiste lümfisüsteemi häirete ravimisel ning võivad aidata leevendada valu ja kiirendada paranemisprotsessi pärast operatsioone või vigastusi.

Seadmeid nagu Lympha-mat Gradient kasutatakse laialdaselt füsioteraapia kliinikutes, spaades, ilukeskustes ja koduses kasutuses.

Kaelaravi TJR teraapialaual

Eravastuvõtt

Spetsiaalne teraapialaud, mis on disainitud kaela, keskselja ning õlavöötme piirkonna funktsioonide taastamiseks. Samuti on võimalik edukalt parandada alaselja ning teiste kehaosade funktsioone (lülisamba degenereerunud diski ainevahetus, prolapsid, kaela- ja õlavöötme pinged, peavalud, külmunud õlg (ingl frozen sholder).

Alaselja venitusravi Manuthera teraapialaual

Eravastuvõtt

Manuthera teraapialaud on spetsiaalne füsioteraapia ja massaažilaud, mis on mõeldud alaselja venitusravi ja muude kehatüve probleemide raviks ning leevendamiseks, näiteks parandab see selja liikuvust, aitab taastuda diski väljasopistumisest ja ennetada degeneratiivseid protsesse.

See laud võimaldab terapeutilisel spetsialistil läbi viia erinevaid tehnikaid ja harjutusi: alaselga venitatakse külgsuunas, painutus-sirutus suunas ja tehakse ringliigutusi. Liikuvus alaseljas tagab diskide, liigeste ja lihaste ainevahetuse ning seeläbi valuvabama toimimise igapäepäevaelus.

Vaata Manutherat tutvustavat videot siit.

Müofunktsionaalne teraapia

Eravastuvõtt

Perearsti saatekirjaga

Müofunktsionaalne teraapia, täpsemalt orofatsiaalne müofunktsionaalne teraapia on näo- ja suupiirkonna lihaste funktsioonide parandamisele suunatud ravi, mis on oma olemuselt sarnane füsioteraapiale. See teraapiavorm keskendub näo- ja suupiirkonna lihaste hea toonuse, jõu, koordinatsiooni ja keele liikuvuse parandamisele. Lihaste normikohane funktsioneerimine tagab keele õige puhkeasendi, õige neelamismustri ning aitab kinnistada ninahingamist.

Näo- ja suupiirkonna lihasfunktsioonide häirumine võib mõjutada oluliselt inimese igapäevast toimimist, sh unekvaliteeti. Selle sümptomiteks võivad olla näiteks suu kaudu hingamine, hammaste öine krigistamine või hammaste kokkusurumine, õhupuudustunne, norskamine, päevane pidev väsimustunne või unisus, katkendlik uni, öine joomise või tualetis käimise vajadus, öine higistamine.

Müofunktsionaalne teraapia on näidustatud järgmiste probleemide korral:
suuhingamine, unekvaliteedi häired, lõualiigeste düsfunktsioon, keelekidasus, hambumushäired, näonärvi halvatus ehk Belli paralüüs.