Heaoluteenused

Klassikaline massaaž

Eravastuvõtt

Klassikaline massaaž on levinuim massaaziliik Lääne kultuuriruumis. Lähtuvalt kliendi soovist ja vajadustest tehakse massaaži õliga või ilma, kogu kehale või lokaalselt. Massaaž mõjub tasakaalustavalt psüühikale, lõõgastavalt lihaskonnale, aktiveerivalt lümfi- ja vereringele ning immuunsüsteemile tõstes keha vastupanuvõimet haigustele.

Klassikaline massaaž on näidustatud:
lihaspinged, lihaste valulikkus; liigesliikuvuse vähenemine; vale kehahoiak, rühiprobleemid; pingepeavalu; aeglane vere-ja lümfiringlus; verevarustushäired; aeglustunud soolteperistaltika; vedelike- ja jääkainete kogunemine organismi; naha väsinud ilme ja kuivus, kortsude tekkimine; raskendatud hingamine; immuunsüsteemi nõrkus; unehäired; närvilisus, mõõdukas stress, masendus, vaimne tasakaalutus; tähelepanuvõime langus.

Vastunäidustused:
halvaloomulised kasvajad ja -kahtlused; põletikulised haigused, palavik; akuutsed traumad, luumurd, rebendid, põrutused; joobeseisund; äge südame-, maksa- ja neerupuudulikkus; mädased haavad; nakkavad nahahaigused; veenipõletikud ja veenilaiendid; tromboosi või gangreeni- ja insuldioht; neerupõletikud, luu- ja liigesepõletikud; lüliketta väljasopistused, osteoporoos, liigeste tuberkuloos; afektiivsed psüühilised seisundid, üldine kurnatus.

India Champi peamassaaž

Eravastuvõtt

India Champi peamassaaž on teraapia, kus masseeritakse läbi pea, kaela, näo, õlgade ja õlavarte piirkond. Massaazi tehakse istuvas asendis ja see kestab ca 45 min.

India Champi peamassaaži eesmärgiks on vabastada keha blokeeringutest ja pingetest, mis võivadpõhjustada tervisehäireid. Suur osa stressist ladestub just pea ja kaela piirkonda, mille tulemusena võivad hakkavad levima valud ja pingest tingitud peavalud. Massaaži tegemisel kasutatakse õlisid, mistõttu on see juustele ja peanahale väga toitev.

Näidustused: stress, väsimus, peavalud, kõrvade kohin ja kõrvavile, unetus, kaela ja õlavöötme jäikus,kroonilised põskkoopapõletikud ja krooniline nohu, juuste hõrenemine ja peanahaverevarustushäired. Lisaks sobib see massaaž ka üldiseks lõõgastuseks, sest aitab pinnale tulla maha surutud emotsioonidel ning pakub võimalust kogeda ülimat hoituse ja armastuse tunnet.

India peamassaaž on üks osa iidsest ayurveda ravimise süsteemist, mis õpetab enda eest hoolitsemaning haigusi ennetavalt elama. Peamassaaž kuulub Indias igapäevase elurutiini hulka ja mitte ainult juuste heas vormis püsimise pärast, vaid ta stimuleerb keha enda loomulikku tervendamisvõimet ning keha ja hinge harmooniat.

Pea meeles:
Enne ja pärast massaaži on soovitav juua vett.
• Vähemalt viis tundi enne massaaži ei tohi tarbida alkoholi.
• Massaažis kasutatakse õli ja juuksed lähevad massaaži käigus õliseks.
• Et mitte külmetuda, on jahedamal ajal hea võtta kaasa peakate.
• Pikkade juuste korral on hea, kui juuksed oleksid eelnevalt läbi kammitud.
• Enne teraapiat konsulteerida arstiga, kui sul on probleemid vererõhuga, epilepsia, pahaloomulised kasvajad, ateroskleroos, põletikud, ajuvereringe häired, rasedus (3-4 esimest kuud), operatsioonijärgsed tursed, nihkunud kaelalülid, osteoporoos ja psoriaas.

Tai refleksoloogiline käemassaaž

Eravastuvõtt

Tai refleksoloogiline käemassaaž on keha äratav praktikate süsteem, kus käte tsoonide kaudu antakse kehale tervist ja tasakaalu. See on holistiline teraapia, kus otsitakse tasakaalu keha füüsise, psüühika, vaimu ja meele vahel. Käemassaaž on sügavalt lõõgastav ning pakub hoituse ja armastuse kogemust.

Massaaži tehakse istuvas asendis ja kestab ca 45 min.

Iidsetest aegadest kuni tänapäevani on refleksoloogia aidanud terviseprobleemide ennetuses ja haiguste ravis. Võrreldes jala refleksoloogilise käsitlemisega on käe käsitlus kiirema toimega ja mõjutab kõige enamemotsionaalset tasandit. Sobib hästi ka neile, kes ei soovi või kellele ei saa teostada teisi refleksoloogilisi teraapiaid või massaaže.

Käemassaaž aitab säilitada osavust ja motoorikat kätes, on abiks traumajärgselt taastusravina, puhastab keha jääkainetest ja toksiinidest, vaigistab nii füüsilist kui ka psühholoogilist valu.

Erinevates vanustes on käemassaažil erinevad kasutegurid:

Beebidel aitab käte leebe stimuleerimine kaasa aju arengule (näiteks ka koos liisusalmidega).

Lastel aitab luua kontakti ja on emotsionaalselt tasakaalustav. Aitab unehäirete, kõhuvalude korral ja mõjub soodustavalt aju arengule.

Täiskasvanutele on abiks stressi ja depressiooni sümptomite leevendamisel. Aitab arvutiga töötavatel inimestel, muusikutel, massööridel, aednikel ja teistel kätega töötavatel spetsialistidel leevendada pingeid ja parandada peenmotoorikat.

Vanemaealistel on Sclerosis Multiplexi korral abistav teraapia. Hea soolestikule ja ainevahetusele. Aitab vähendada nii psühholoogilist kui ka füüsilist valu, mis võib olla tingitud nt vähesest kontaktist teiste inimestega. Aitab kaasa motoorika säilimisele.

Tai refleksoloogiline jalamassaaž

Eravastuvõtt

Tai refleksoloogilise jalamassaaži ajal saavad tähelepanu jalad põlvest varbaotsteni. Selle aluseks on refleksoloogilised jalakaardid, mis on pärit Hiina rahvaravist ja tõenäoliselt on sealt ka pärit punktide pulgaga mõjutamise osa. Õlide ja salvide kasutamine koos liugleva tehnikaga omab mõjutusi India Ayurveda õpetustest. Samas on jalamassaažis veel kasutusel jalaliinid, mida tuntakse Tai traditsioonilisest massaažist.

Jalamassaažile eelneb 5-10-minutiline soe jalavann meresoolaga. Kogu protseduur kokku kestab ca 75 min, mille jooksul masseeritakse jalalabasid, põlvi ja sääri. Jalataldade massaaž vaheldub punktide vajutusega massaažipulga abil. Mugavuse mõttes võid kaasa võtta kergesti üle põlve käivad püksid, sest massaaži tehakse mõnusas tugitoolis istuvas asendis.

Ravi põhimõtte kohaselt mõjutatakse talla alt elundite ja kehasisese süsteemi punkte, kust läheb signaal kehasse. Selle abil paraneb organism tervikuna ning keha saab taas normaalselt toimima hakata. Elundite tervise tagab energia vaba voolamine läbi kogu organismi.

Refeksoloogia aktiviseerib vere ja lümfi ringvoolu, parandab ainevahetust, leevendab pea-, kukla-, seljavalusid, allergiaid, ainevahetust, unetust, stressi ja toetab hormonaalsete häirete korral taastumist. Refeksoloogia ei ole ainult raviv, vaid ka haigusi ennetav ning tõhus ka haiguste järelraviks ning tugevdab immunsüsteemi.

Jalamassaaži vastunäidustused: äge (viirus) haigus või palavik, rasked südame ja veresoonkonna haigused, nahahaigused jalgadel (lööve, põletik), lahtine haav või jala probleem jalaluuga (luude hõrenemine, luumurd vähem kui 6 kuud tagasi, värsked traumad), kasvajad, alkoholijoove, menstruatsioon (esimesed 1-2 päeva), rasedus.

Tai massaaž

Eravastuvõtt

Tai massaaž on unikaalne tervendav praktika, mida iseloomustab kogu organismi haarav terviklikkus. See massaažiteenus pakub klientidele võimalust lõõgastuda ja tunda end energilisemana, just nagu pärast mõnusat trenni. Massaažiseansid toimuvad põrandal matil ning klient saab jääda oma tavariietesse.

Tai massaaži olulised omadused hõlmavad venitusi ja kompressiooni. Venitused aitavad taastada lühenenud lihaste normaalset pikkust, vähendavad lihaspinget ja parandavad liigesliikuvust. Need venitused aitavad kehal saavutada parema tasakaalu ja paindlikkuse.

Kompressioon, mis hõlmab keha muljumist ja surumist, aitab suurendada ainevahetust, vabaneda lihaskiudude ja närvide kokkukleepumisest ning soodustab hapniku- ja toitaineterikka vere voolamist kudedesse. See protseduur aitab ka leevendada pingeid ja parandada üldist heaolu.

Tai massaaž toimub hingamise rütmis, mis mõjub rahustavalt psüühikale. See aitab klientidel lõõgastuda, vähendada stressi ja saavutada vaimne tasakaal. Massaaži terviklikkus võimaldab mõjutada nii füüsilist kui ka vaimset heaolu, luues harmoonia keha ja meele vahel.

Tai massaaži näidustused: Vere- ja lümfiringe aktiveerumine; lihaspingete vähendamine ja ennetamine; liigesliikuvuse parandamine, säilitamine; kehahoiu, rühi korrigeerimine, säilitamine; siseelundkondade töö stimuleerimine; kehatunnetuse paranemine; töötõime taastamine, säilitamine; stressi vähendamine; meeleragu taastamine ja säilitamine.

Tai massaaži vastunäidustused: halvaloomulised kasvajad; äge südame-, neeru- ja maksapuudulikkus; põletikulised nahahaigused; lihaste- ja kõõluste põletikud; traumad(luumurd, nihestus, põrutus); osteoporoos; põletikulised(palavik) ja nakkushaigused; narko- ja alkojoobes olek.

Aroomimassaaž

Eravastuvõtt

Aroomimassaaž on eeterlike õlidega teostatav massaaž, mis sobib stressi, vaimse ja füüsilise ülekoormuse leevendamiseks. Sujuvad, silitavad massaaživõtted mõjuvad rahustavalt. Oskuslikult valitud eeterlike õlide toime organismi talitlusele on tajutav ka massaažile järgnevatel päevadel. Eeterlike õlide imendumine sõltub inimese nahatüübist ja seisundist.

Aroomimassaaži näidustused hõlmavad mitmeid kasulikke mõjusid kehale ja vaimule. See massaaž stimuleerib organismi loomulikku võimet end ise ravida, suurendab kudede hapniku ja toitainetega varustatust ning toonust vere- ja lümfisüsteemis. Samuti kiirendab see ainevahetust, aitab eemaldada nahalt surnud rakud ja soodustab jääkainetest vabanemist.

Aroomimassaaž leevendab lihaspingeid ja omab antiseptilist ja põletikuvastast toimet. Sellel on tugev mõju inimese psüühikale, tõstab meeleolu ning aitab saavutada rahuliku une, samal ajal kui see leevendab ärevust ja südamepekslemist. Aroomimassaaž toimib ka valuvaigistina ja võib toimida loodusliku antidepressandina. Seda saab kasutada naha elastsuse ja prinkuse taastamiseks, samuti tselluliidi vastu. Lisaks võib aroomimassaaž aidata hingamisteede häirete korral.

Aroomimassaaži vastunäidustused:
Enne päevitamist ei tohi kasutada tsitruseliste õlisid – võib tekitada tugeva nahalööbe reaktsiooni, kuna tsitruseõlides leidub furanokumariine (lühidalt furaan), mis reageerivad UV kiirgusele.
Rasedatel võib kasutada eeterlikke õlisid ainult peale 6-t kuud, ei kasutata maitsetaime -ja ürdi õlisid. Konsulteeri enne massaaži arstiga.
Menstruatsioon – ei soovitata 1-2 päeval (kõige vererohkem), sest osad eeterlikud õlid on verd vedeldava toimega.Pärast operatsiooni kolme kuu jooksulKilpnäärme haigused – kui klient võtab ravimeid. Ei teata ravimi ja õli täpset koostoimet.
Psüühilised haigused – närvisüsteemi funktsioneerimise häired. Õlid võivad mõjuda sootuks teistmoodi.Alkoholijoove, 24h enne ja peale alkoholi tarbimist.
Antibiootikumide ja antidepressantidega koos – ei ole piisavalt uuritud ravimite ja õlide keemilist koostoimet.
Allergiad – mitmed õlid on tugevate allergeensete omadustega, näiteks apelsin, mänd, kummel, must pipar.
Verehüübimatuse haigused, vere- ja lümfiringluse ägedad häired.
Põletik, luumurd, palavik, kasvajad (vähk), südamehaigused
Astma (ägedas faasis/astmahoog)36 h peale vaktsineerimist – võib tekitada ägedaid reaktsioone organismis.
Ülitugeva stressi puhul (võib asendata lõhnalambiga, lõhnakiviga või lõhnastatud salvrätikuga).

Traditsioonilise Tiibeti meditsiini loodusravi

Eravastuvõtt

Traditsiooniline Tiibeti Meditsiini loodusravi on iidne süsteem, mille juured ulatuvad aastatuhandete taha, ning mis keskendub keha ja meele sügavale koostoimele.

Loodusravi koosneb kolmest põhilisest suunast:

Nõustamine ja diagnostika: Meie kogenud Tiibeti meditsiini praktikud hindavad teie tervist, kasutades traditsioonilisi meetodeid ja teadmisi. Seejärel pakutakse individuaalseid soovitusi, hõlmates nii toitumist kui ka elustiili, et saavutada keha ja meele harmoonia.

Välised teraapiad: Kasutatakse Tiibeti meditsiini massaaži ja erinevate abivahendite kasutamist (kupud, mokša, horme), mis on mõeldud energia tasakaalu taastamiseks ja pinge leevendamiseks.

Ravimtaimed ja mineraalid: Traditsioonilise Tiibeti Meditsiini ravimtaimedest ja mineraalidest valmistatud preparaadid, mis toetavad tervenemisprotsessi ja tasakaalu taastamist.

NB! Sakrumi ruumides pakutakse nõustamis- ja diagnostikateenust. Väliste teraapiate ja massaaži jaoks tuleb eraldi ühendust võtta terapeudiga.

Toitumisnõustamine

Eravastuvõtt

Toitumisnõustamine on mõeldud kõigile, kes soovivad saada nõu ja abi, et muuta oma toitumine tervislikumaks, langetada/tõsta kaalu ja saada tagasisidet oma seniste söömisharjumuste kohta. Harjumuste muutmine võib olla raske, kuid toitumisnõustajalt saad muutumiseks vajalikku infot, abi ja toetust.

Toitumisnõustaja küsib infot sinu seniste toitumisharjumuste, söögikordade sageduse ja üldise tervise kohta. Nõustaja annab tagasisidet ning aitab sul vajadusel teha paremaid valikuid ning koos sinuga leida lahendusi toitumisega seotud küsimustele ja probleemidele, motiveerib ja toetab. Nõustaja annab sulle praktilisi nõuandeid, kuidas saadud teadmisi igapäevaelus rakendada ning kindlasti saad ka uusi ja huvitavaid retsepte. Koos nõustajaga sead eesmärgid oma toitumisharjumuste muutmiseks ning lepite kokku edasised tegevused.

Toitumisnõustamine on abiks kui:
soovid tervislikult ja püsivalt kaalu langetada;
sul on toitmisharjumuste muutmisel vaja toetust ning motiveerimist;
soovid oma tervist toetada ja terviseprobleeme ennetada: nt südame-veresoonkonnahaiguste ärahoidmine, kolesterooli ja vererõhu normaliseerimine ja diabeedi ennetamine;
soovid parandada seedimist;
soovid leida toiduallergia- ja talumatuse korral endale sobivad ja tervislikud toiduvalikud;
soovid tagasisidet oma söömisharjumuste kohta või on küsimusi toitumisega seoses (sh näiteks pakendite lugemisega seonduvat informatsiooni või soovid uusi ideid, mida süüa valmistada)
oled alakaaluline ja soovid tervislikult toitudes kaalus juurde võtta;
soovid raseduse ajal tervislikult toituda;
soovid abi ja häid nõuandeid oma lapse või kogu pere toitumise küsimustes.

Cytolisa toidutalumatuse uuring

Eravastuvõtt

Toidutalumatus on mitteallergeeniline ülitundlikus mõne toidu või joogi suhtes.

Toidutalumatuse korral ei suuda organism enamasti vastavate ensüümide puuduse tõttu talumatust tekitavaid toite lõpuni seedida. See tekitab omakorda soole limaskesta kroonilise põletiku ning metabolsimi võivad tekkida mürgised vaheproduktid. Põletik on püsiv ja tekitab mitmeid ebameeldivaid haiguslikke sümptomeid. Erinevalt toiduallergiast ei avaldu talumatuse sümptomid kohe peale talumatu toidu tarbimist ning sümptomid kujunevad välja pikema aja jooksul.

Cytolisa toidutalumatuse uuring sisaldab testi 176-le toiduainele koos nõustamisega. Vaata testitavate toiduainete nimekirja siit.